lexus nx overtrail

309 KM w hybrydzie. To zupełnie nowy SUV w teren. Jest dostępny w Polsce

Nowa wersja popularnego SUV-a o zwiększonych zdolnościach terenowych wyróżnia się stylistycznymi akcentami, zmodyfikowanym zawieszeniem oraz oponami AT, które ułatwiają poruszanie się po nieutwardzonych drogach, oferując jednocześnie bogate wyposażenie i komfort jazdy.

Lexus wprowadza do gamy modelu NX zupełnie nową wersję Overtrail, która wyróżnia się stylistycznymi akcentami, zmodyfikowanym zawieszeniem oraz oponami AT, ułatwiającymi poruszanie się po nieutwardzonych drogach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Alfa Romeo Tonale czy Lexus UX. Porównujemy dwa hybrydowe SUV-y premium o różnych obliczach

Stylistyka podkreślająca terenowy charakter

Lexus NX Overtrail zyskuje szereg stylistycznych elementów, które podkreślają jego off-roadowy rodowód. Lusterka, klamki, błotniki, relingi dachowe oraz grill zostały pomalowane na czarno, a napis LEXUS na tylnej klapie jest w kolorze szarym. Specjalnie dla tej wersji zarezerwowano nowy lakier Moon Desert, choć auto można zamówić również w sześciu innych kolorach.

Wnętrze NX Overtrail łączy czarną skórę syntetyczną ze wstawkami w kolorze khaki, co nadaje mu unikalny charakter. Motyw ten wykorzystano także na boczkach drzwi oraz pokrywie schowka w konsoli centralnej. Nowa listwa dekoracyjna Geo Layer inspirowana jest warstwami skał osadowych.

NX Overtrail standardowo wyposażony jest w inteligentny napęd na cztery koła E-Four, dostępny zarówno z klasyczną hybrydą NX 350h o mocy 243 KM, jak i z hybrydą plug-in NX 450h+ o mocy 309 KM. Zawieszenie zostało podniesione o 15 mm, zwiększając prześwit do 200 mm i wysokość auta do 1675 mm. Dodatkowo wzmocnione tylne zawieszenie oraz zwiększone kąty natarcia (16 stopni) i zejścia (25 stopni) ułatwiają jazdę po bezdrożach. Auto wyposażone jest w 18-calowe felgi z oponami AT.

lexus nx overtrail
Fot. Lexus
lexus nx overtrail wnętrze
Fot. Lexus

Bogate wyposażenie w terenowym SUV-ie

Ten terenowy SUV premium oferuje bogate wyposażenie standardowe, w skład którego wchodzą m.in. dwustrefowa klimatyzacja z filtrem Nanoe X, podgrzewane i wentylowane fotele przednie z elektryczną regulacją, inteligentny kluczyk szerokopasmowy, kamera cofania z panoramicznym widokiem 360 stopni, elektrycznie otwierana i zamykana klapa bagażnika sterowana ruchem nogi oraz 64-kolorowe oświetlenie ambient.

Auto wyposażone jest w pakiet systemów bezpieczeństwa Lexus Safety System +3, 10-calowy wyświetlacz HUD, 14-calowy ekran systemu Lexus Link Pro z nawigacją w chmurze, bezprzewodową obsługą Apple CarPlay i Android Auto oraz usługi łączności Connected z pakietem transmisji danych na 4 lata. We wnętrzu znajduje się pięć portów USB-C oraz jeden USB-A.

Na polskim rynku NX 350h Overtrail kosztuje od 330 900 zł, a NX 450h+ Overtrail został wyceniony na 374 900 zł. Opcjonalnie auto można zamówić z dwuczęściowym otwieranym szklanym dachem panoramicznym.